Conducting

Ronald Braunstein zahájil svou dirigentskou kariéru v Evrope, kdyz získal zlatou medaili v Mezinárodní dirigentské soutezi Herberta von Karajana a dirigoval Berlínské filharmoniky.

Behem svého pobytu v Berlíne dirigoval Symfonický orchestr stuttgartského rozhlasu SWR, Filharmonii mesta Oslo, Orchestr mesta Haagu, a dalsí orchestry v Nemecku a Nizozemsku.

O nekolik let pozdeji se Ronald Braunstein prestehoval do New Yorku a v Americe debutoval se Sanfranciským symfonickým orchestrem. Dirigoval také koncerty v Lincolnove Centru pro koncertní a divadelní umení a v Carnegie Hall.

V Japonsku Ronald Braunstein dirigoval Symfonický orchestr Tokia, Symfonický orchestr Kyota a Symfonický orchestr Osaky a.pusobil jako hudební reditel Tchaiwanského národního orchestru.

Ronald Braunstein studoval dirigování a skladbu na Juilliard School, ve Fontainebleau u Nadji Boulangerové a v Tanglewoodském hudebním centru. Získal také prestizní stipendium v salzburgském Mozarteu a radu grantu Rockefellerovy nadace.